• Lata doświadczeń w biznesie
img

Zarządzanie pieniędzmi z coworkingu

Istnieje wiele różnych rodzajów coworkingu, z których możemy korzystać. Ale wszystkie one zawierają jedną podstawową zasadę - otrzymujesz wynagrodzenie za pracę, którą wykonujesz. Może to brzmieć prosto, ale cała koncepcja coworkingu oznacza, że większość osób w nim uczestniczących będzie prawdopodobnie samozatrudniona. Oznacza to, że będziesz musiał być dwa razy bardziej skoncentrowany na efektywnym zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą Ci upewnić się, że Twoja inicjatywa coworkingowa okaże się trwałym sukcesem.

Zastanów się nad formą płatności

Większość współpracowników prowadzi własną działalność gospodarczą lub pracuje dla różnych pracodawców. Oznacza to, że możesz być wynagradzany różnymi metodami płatności. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy pracujesz dla firm z siedzibą za granicą, które płacą w różnych walutach.

Dlatego tak ważne jest, aby zastanowić się, która metoda płatności jest najlepsza z punktu widzenia sposobu otrzymywania wynagrodzenia. Większość osób będzie chciała otrzymywać wynagrodzenie przelewem bankowym, ale nie zawsze jest to możliwe w przypadku współpracy z zagranicznymi klientami. Podobnie, PayPal może być odpowiednią opcją w kontaktach z przyjaciółmi, ale korzystanie z tego e-portfela do otrzymywania dużych płatności od firm może wiązać się z pobieraniem przez PayPal opłat od otrzymywanych przez Ciebie płatności. Początkowo może się to wydawać niewiele, ale wkrótce może to oznaczać kłopoty dla powodzenia Twojej działalności.

Dlatego warto sprawdzić, która metoda płatności jest najodpowiedniejsza dla Twojej firmy. Jeśli spojrzysz na bukmacherów online na wetten.comzobaczysz, że każda z firm akceptuje płatności za pomocą wielu różnych opcji płatności. Każdy z tych dostawców płatności ma inne limity, opłaty i czas przetwarzania, więc pamiętaj, aby wziąć pod uwagę te cechy przy wyborze sposobu otrzymywania zapłaty.

Korzystanie z dostępnych narzędzi do zarządzania pieniędzmi

Bycie zorganizowanym to jedna z najtrudniejszych rzeczy w coworkingu. Prawdopodobnie będziesz skupiać się na tym, aby pieniądze wpływały, nie mając czasu na przeglądanie wszystkich faktur.

Dlatego warto zaopatrzyć się w jedno z najnowsze narzędzia do fakturowania. Aplikacje takie jak FreshBooks czy QuickBooks mogą okazać się nieocenione, pomagając freelancerom utrzymać kontrolę nad swoimi finansami. Dzięki nim można nie tylko tworzyć faktury dla dziesiątek klientów, ale także okazać się nieocenionym pomocnikiem przy rozliczaniu się z fiskusem na koniec roku podatkowego.

Dostępnych jest również wiele aplikacji, które pomogą Ci zrozumieć transakcje z zagranicznymi klientami. Wystarczy pobrać jedną z aplikacji XE może okazać się nieocenione, aby upewnić się, że dokładnie wiesz, ile płacisz, niezależnie od tego, czy jest to kwota w euro, dolarach amerykańskich czy innej walucie.

Mądrze planuj swój czas

Bardzo ważne jest, abyś ustalił sobie rozsądny harmonogram działań, które chcesz zrealizować w ramach projektu coworkingowego w każdym miesiącu, tygodniu, a nawet dniu. Podejście zorientowane na cele sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci zauważyć, kiedy osiągasz swoje cele, a kiedy musisz popracować trochę ciężej. Takie praktyki są tym bardziej istotne w coworkingu, gdzie zbyt łatwo można się rozproszyć, patrząc na to, co robią współpracownicy. Może warto nawet sprawdzić niektóre z aplikacji do zarządzania czasem, takich jak Clockify aby mieć pewność, że wiesz, ile czasu poświęcasz na dany projekt.

Takie procedury zarządzania czasem mają również zasadnicze znaczenie dla sposobu zarządzania pieniędzmi. Być może nie jest to powód, dla którego rozpocząłeś swoją przygodę z biznesem, ale ważne jest, abyś otrzymywał wynagrodzenie na czas. Warto wyznaczyć sobie konkretne popołudnie na przejrzenie faktur i sprawdzenie zaległych płatności.

Chociaż ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami, nie ma żadnego usprawiedliwienia dla braku zapłaty za całą swoją ciężką pracę. Jeśli klient zwleka z zapłatą należności dłużej niż miesiąc kalendarzowy, możesz podjąć odpowiednie działania, np. odmówić wykonania dalszych prac. Pamiętaj tylko, aby przy wysyłaniu faktur podawać przewidywane terminy płatności. Wszystko to powinno pomóc Ci cieszyć się coworkingiem znacznie dłużej.

Pracując nad swoimi projektami, możesz również korzystać z możliwości pasywnego zarabiania. Na przykład aplikacje do zarabiania pieniędzy. Istnieją aplikacje, które pomogą Ci zarobić trochę pieniędzy, nie wymagając Twojej uwagi ani żadnych początkowych inwestycji. Istnieją setki aplikacji do zarabiania pieniędzy, trzeba tylko dobrze poszukać i znaleźć taką, która najbardziej nam odpowiada.

Zobacz również