• Lata doświadczeń w biznesie
img

6 sposobów, w jaki startupy mogą oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie przychodów to sposób, w jaki startupy mogą odnieść długoterminowy sukces. Czy wiesz, że przychody uzyskane z oszczędności mogą pomóc firmom w spłacie długów, inwestowaniu w rozwój i unikaniu poważnych kryzysów finansowych? Wszystkie te cele, a nawet więcej, mogą zostać osiągnięte przez firmy, dla których oszczędzanie przychodów jest priorytetem na każdym etapie.

Rozpoczynanie nowego przedsięwzięcia jest ekscytujące. Otrzymywanie nowych zamówień, przygotowywanie się do wysyłki i tak dalej. Jest jednak jeden haczyk: czy pomyślałeś o oszczędzaniu pieniędzy? Pomyśl o tym, że zawsze dobrze jest mieć odłożoną pewną sumę pieniędzy na czarną godzinę lub po prostu mieć trochę pieniędzy w banku na nagłe wypadki.

Odkładanie niewielkiej sumy pieniędzy z jakiegokolwiek powodu jest zawsze rozsądnym posunięciem. A kiedy jest się zupełnie nowym startupem, pieniądze są zawsze czymś, co można wykorzystać, niezależnie od tego, czy są potrzebne, czy nie.

Jeśli myślisz o odłożeniu kilku groszy i nie wiesz, od czego zacząć, albo już oszczędzasz (jak szef) i szukasz nowych sposobów na oszczędzanie, nie martw się.

Mamy dla Ciebie radę. Oto jak możesz zaoszczędzić trochę gotówki, nie pocąc się przy tym:

Priorytetowo traktuj pozyskiwanie sponsorów

Przedsiębiorstwa, zwłaszcza te rozpoczynające działalność, wymagają zbudowania i utrzymania bazy lojalnych klientów. Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć, jest organizowanie regularnych wydarzeń, takich jak gale czy seminaria, które pozwolą zapoznać się z marką większej liczbie klientów. Pomaga to marce rozszerzyć swoją obecność na rynku poprzez budowanie większej świadomości. Ponadto jest to świetny sposób, aby utrzymać markę na rynku.

Jednak regularne organizowanie takich wydarzeń może być nieco kosztowne. Dlatego właśnie sponsoring jest świetnym pomysłem. Pierwszym krokiem do pozyskania sponsorów jest szukanie firm, które mają takie same zainteresowania jak Twoja marka. Firma zapłaci Ci ustaloną cenę za wymienienie jej nazwy lub produktu. Jest to doskonała wymiana handlowa dla obu firm, jednej będącej gospodarzem imprezy i drugiej, która za nią płaci. Firma oszczędza również mnóstwo pieniędzy!

Zarządzaj wydatkami

Pracując w środowisku coworkingowym, trzeba znaleźć sposób na to, by praca zespołowa była mądrzejsza, a nie trudniejsza. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest zarządzanie wydatkami. Wydatkami firmy można łatwo zarządzać, jeśli ma się doświadczenie i wiedzę. Jednak większości początkujących przedsiębiorców brakuje tego doświadczenia i wiedzy.

Na przykład, zamiast zwalniać pracowników z powodu nieefektywności kosztowej, lepszym pomysłem byłoby zmniejszenie wydatków na pracowników. Wydatki takie jak dodatkowe szkolenia czy cotygodniowe śniadania można ograniczyć do minimum, dzięki czemu firma będzie miała mniej problemów finansowych, dopóki nie wróci do normalnego funkcjonowania. Regularne wprowadzanie takich małych zmian w celu wsparcia podstawowych potrzeb firmy jest tym, co prowadzi ją do sukcesu.

Innym doskonałym przykładem pomagającym początkującym przedsiębiorcom lepiej zarządzać wydatkami jest wybór stanowiska coworkingowego zamiast wynajmowania dużo większego biura. W ten sposób nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także uwalniasz się od wszystkich innych problemów, jakie oferuje typowe biuro. Na przykład kosztów utrzymania, zaopatrzenia itp. Ponadto praca w środowisku coworkingowym pozwala zespołowi na wspólne rozwiązywanie problemów.

Biuro często łatwo staje się miejscem, w którym produktywność jest niska, ale odpływ gotówki jest coraz szybszy. Przestrzeń coworkingowa pozwala zespołowi wydajniej wykonywać swoją pracę dzięki motywacji, która jest obecna wokół nich. Pomaga to firmom jednocześnie zwiększać produktywność i obniżać koszty.

Prowadzenie regularnych spotkań

Firma, która marzy o rozkwicie na rynku, potrzebuje starannej komunikacji. Początkujący przedsiębiorcy zazwyczaj muszą regularnie ustalać priorytety i organizować zaplanowane spotkania, aby spotykać się z innymi członkami zespołu i omawiać wszystkie sprawy. Takie postępowanie może pomóc firmie w kilku kwestiach.

Na przykład lepsza komunikacja oznacza bardziej płynne zarządzanie firmą. Ma to bezpośredni wpływ na finanse firmy, ponieważ pozwala znacznie lepiej zarządzać codziennymi wydatkami. Gdy komunikacja w organizacji nie jest efektywna, może to prowadzić do dużych strat finansowych i niepowodzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest organizowanie regularnych spotkań w celu zapewnienia skutecznej komunikacji z pracownikami i omawiania codziennych działań, problemów i tworzenia rozwiązań.

Właściwe planowanie wzrostu i inwestycji

Inwestycje mogą być doskonałą opcją dla firm, które chcą zaoszczędzić więcej przychodów. Gdy firma z powodzeniem generuje odpowiednie przychody, następnym krokiem jest zawsze inwestowanie w jej rozwój.

Rozumiejąc, że firma może zmierzać w tym kierunku, należy przejrzeć wszystkie dane i analizy dotyczące firmy i odpowiednio zaplanować przyszłe inwestycje lub transakcje. Takie planowanie pomaga uniknąć błędów, takich jak bankructwo czy zadłużenie.

Świadomość tych "drobnych" szczegółów dotyczących firmy pozwala zachować kontrolę i odpowiednio korzystać z jej majątku. Ponadto, jako początkujący inwestor, już samo zapoznanie się z dokładną analizą akcji może pomóc w uniknięciu wielu błędów, na które narażona jest większość nowych firm. Im więcej ocen przeprowadzisz, tym większe masz szanse na dokonanie właściwych inwestycji.

W naturalny sposób, gdy dokonujesz lepszych inwestycji, spodziewasz się większych zysków. Inwestycje te mogą w krótkim czasie stać się dla firm źródłem znacznych dochodów i doprowadzić je do znacznego sukcesu.

Tworzenie i poszukiwanie lepszych strategii finansowych

Skoncentrowanie się na zatrudnieniu pracowników zajmujących się finansami, którzy znają znaczenie przychodów w firmie. Posiadanie zespołu, który ma dobre wyczucie strategii finansowej, jest niezbędne dla firm chcących zaoszczędzić więcej przychodów. Pomaga to stworzyć w miejscu pracy środowisko świadome kwestii finansowych, dzięki czemu cały zespół pracuje nad podejmowaniem lepszych decyzji finansowych.

Wnioski

Powyższe wskazówki mogą w znacznym stopniu wpłynąć na stabilność finansową firmy. Wiele firm jest narażonych na niepowodzenie z powodu braku środków finansowych lub braku wiedzy finansowej. Nawet przy odpowiednich przychodach wiele firm nie potrafi zarządzać swoimi wydatkami, co prowadzi do ich upadku.

Robienie małych rzeczy po trochu może mieć największy wpływ na kondycję finansową firmy. Nie lekceważ potęgi oszczędzania i jego zdolności do pomagania firmom w przetrwaniu zabójczych skutków rynkowych, takich jak inflacja. Niech oszczędzanie stanie się nawykiem pracy wewnątrz organizacji, aby dążyć do stabilnej i bezpiecznej finansowo firmy.

Zobacz również