• Lata doświadczeń w biznesie
img

O funkcjach i parametrach biurowych foteli

Osoby, które wykonują prace biurowe pochylając się na dokumentami, czy też pracując przed monitorem komputera powinny dbać nie tylko o prawidłowego wykonywanie powierzonych im zadań, ale także pomyśleć o własnym samopoczuciu.

Szczególnie powinni zwrócić uwagę na swój kręgosłup. Stąd tak bardzo ważne jest wybranie ergonomicznych mebli, a zwłaszcza fotela biurowego. Jakość fotela bądź krzesła, na którym pracownik spędza od sześciu do ośmiu godzin (czasem nawet więcej) przekłada się bowiem na jakość pracy, którą wykonuje. W przypadku, kiedy pracownik otrzyma komfortowe krzesło bądź fotel, jego samopoczucie będzie o wiele lepsze.

Nie trzeba więc chyba dodawać, że wpłynie to pozytywnie na jakość wykonywanych prac. Będzie pracował bardziej wydajnie, co przełoży się na wymierne korzyści dla firmy. Mało komfortowe, niewygodne fotele i krzesła odbijają się na samopoczuciu pracowników. Im samopoczucie to jest mniejsze, tym wydajność pracy staje się mniejsza. Zamiast myśleć o należytym wykonywaniu powierzonych zadań pracownik skupia się przede wszystkim na swoim samopoczuciu.

Łatwo w takiej sytuacji o przeoczenie istotnych szczegółów. W efekcie dochodzi do popełniania błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na kondycję całej firmy. Z uwagi więc na dobro firmy należy zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy. Przede wszystkim należy dokonać zakupu komfortowych foteli biurowych. Jakie elementy fotela sprawiają, że jest on wygodny dla pracowników? Najważniejsze elementy to siedzisko i oparcie.

regulacja krzesła biurowego ​Siedzisko nie powinno być zbyt twarde, ani za miękkie. Z kolei oparcie powinno być regulowane. Nie można również zapomnieć o tym, że musi być tak wyprofilowane, aby zapewniało stabilną sylwetkę w czasie pracy. Oparcie musi mieć regulowany nie tylko kąt wychylenia, ale także regulowaną wysokość. Ideałem jest fotel, którego wysokość siedziska także można wyregulować.

Dzięki temu można dopasować zarówno do wzrostu pracownika, jak też do wysokości biurka. W pracy biurowej bardzo dobrze sprawdzają się fotele z podnóżkiem. Walory estetyczne fotela są mniej istotne niż komfort użytkowania. Wybierając je najlepiej usiądźmy przynajmniej na kilku różnych modelach krzeseł. Taki test pozwoli nam wybrać fotel idealnie dopasowany do siebie.

Zobacz również