• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

Na fotelu biurowym można spędzać czas przez większość dnia co będzie miało wpływ na nasze samopoczucie i wydajność w pracy. Jeśli fotel nie będzie wygodny staniemy się zdenerwowani i nie będziemy mogli skupić się na sprawach zawodowych. Po pewnym czasie zaczną się pojawiać bóle pleców, sztywny kark oraz inne problemowe dolegliwości.

Jeśli chcemy kupować fotel biurowy to warto przejrzeć różne modele i sprawdzić co będzie dla nas najlepsze gdy już jesteśmy posiadaczami fotela warto także zwracać uwagę na jego odpowiednie ustawienie. Mamy tutaj różne informacje jak będzie można się tym zająć.

Wysokość fotela

Zasada będzie prosta – nogi mają swobodnie opierać się na podłodze. Kolana mają być lekko rozwarte, żeby nie blokowały przepływu krwi. Pomiędzy udem oraz podudziem ma być kąt prosty.

Regulacja podłokietników

Powinniśmy usiąść wygodnie jak najbliżej biurka. Łokcie powinny tworzyć kąt prosty i należy dopasować wysokość krzesła. Podłokietniki mają się przesuwać horyzontalnie, tak by dopasować ich odległość do biurka. W tracie pracy na komputerze należy zadbać o to, by ramiona opierały się na podłokietnikach, ponieważ dzięki temu będzie się minimalizować obciążenie na kręgosłupie i zaokrąglanie się pleców.

Wyprofilowane oparcie

Powinniśmy opierać plecy na fotelu do wysokości łopatek. Niektóre krzesła biurowe mają regulację wysokości do oparcia lędźwi. W każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Głębokość krzesła

Warto sprawdzać czy głębokość będzie odpowiednia. Pośladki powinny się znajdować z tyłu krzesła. Dobrze będzie jeśli fotel ma możliwość przybliżenia oparcia do siedziska.

Regulacja zagłówków

regulacja fotela biurowego ​Dobrze ustawione zagłówki są bardzo ważne, ponieważ będą stanowić wsparcie dla mięśni karku i mogą się dzięki temu nieco rozluźnić i odpocząć.

Twardość fotela

Siedzisko fotela nie powinno być zbyt miękkie i powinno nam zagwarantować również w trakcie pracy odpowiednią cyrkulację powietrza. Ważne będzie również to by dopasowało się do naszego ciała, by gwarantowało komfort.

Zobacz również