• Lata doświadczeń w biznesie
img

Fotel biurowy – jaki materiał wybrać?

Jeśli wybieramy meble do swojego biura, szczególną uwagę powinniśmy zwracać uwagę na to, by mieć wygodny fotel obrotowy. W ciągu dnia mamy około 10 godzin w pozycji siedzącej.

Nieprawidłowo wybrane krzesło biurowe może spowodować wiele niekorzyści dla naszego organizmu. Wśród takich problemów jakie mogą się pojawić będą bóle kręgosłupa, bóle głowy, karku czy między innymi problemy z koncentracją. Wiele osób podczas zakupu fotelu biurowego kieruje się ceną oraz wyglądem. Tymczasem najważniejsze jest to, by krzesło zawsze było dopasowane do nas samych.

W trakcie zakupu tego rodzaju mebli biurowych powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii, które warto brać pod uwagę. Wśród istotnych czynników, które musimy brać pod uwagę będzie regulacja wysokości, podłokietników, kąta nachylenia czy głębokości siedziska oraz amortyzacja. Jeśli chodzi o materiał na siedzisko biurowe będzie to mało istotna sprawa. Jednak w rzeczywistości dość długo będziemy na takim fotelu siedzieć a co będzie się z tym wiązać to również trzeba brać pod uwagę to jaki będzie ten materiał na jaki się zdecydujemy.

wygodny fotel biurowy ​Nie ulega wątpliwości, że największym zainteresowaniem będą się cieszyć takie krzesła, które będą wyściełane miękkim tworzywem. Pozwalają one odpowiednio oddychać całemu ciału i dzięki temu będziemy mieli odpowiedni komfort siedzenia na takim fotelu. Obecnie w sprzedaży mamy bardzo wiele ciekawych foteli również takich, które są wykonywane ze skóropodobnych materiałów, skóry naturalnej czy ekoskóry. Wszystkim odradzamy fotele, które będą przygotowywane z materiału skóropodobnego, ponieważ w czasie długiego siedzenia takie siedzisko będzie się mocno nagrzewać i kleić się do ciała.

Będziemy wtedy również odczuwać dyskomfort. Najlepszym rozwiązaniem są fotele, które będą wykonywane ze specjalnie przygotowywanych siatek, które będą gwarantować odpowiednia cyrkulację powietrza. Elastyczna siateczka dopasowuje się do kształtu ciała. Fotele, które przygotowywane są z takiej siatki mogą również bardzo dobrze skomponować się z wyposażeniem biura.

Zobacz również